Shopee kończy działalność w Polsce Do kiedy można robić zakupy?
Shopee, czyli singapurska platforma e-commerce wydała dzisiaj bardzo zaskakujący komunikat. Okazuje się że po nieco ponad roku od startu działalności nad Wisłą, polska wersja platformy oficjalnie kończy działalność. Należąca do Sea Limited platforma e-commerce Shopee opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat, że kończy swoją działalność w Polsce, a zamówienia na niej można składać już tylko do 13 stycznia.
Kolejny kwartał nie przyniósł jednak, jak widać, poprawy sytuacji tej platformy e-commerce. Shopee to platforma sprzedażowo-zakupowa, która powstała w Singapurze w 2015 r i jest częścią azjatyckiego holdingu Sea Limited. Prezes i założyciel przedsiębiorstwa to miliarder Forrest Li, który do rozwoju platformy wykorzystał szczególnie czas pandemii. W środę cena USDX utrzymuje się powyżej poziomu wsparcia 92,50 za jedną akcję polskiego giganta e-commerce wzrosła o ponad 6 proc. Bardziej pesymistyczne nastawienie ma mgr Dagmara Plata-Alf, ekspertka z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego. Ebay ogłosił nowe otwarcie na polskim rynku.
Wcześniejsze zakupy zostaną zrealizowane standardowo. Działać ma także wciąż obsługa użytkowników. “Dziękujemy, że byliście z nami” — tymi słowami przedstawiciele Shopee kończą swój komunikat. Shopee to część singapurskiego konglomeratu Sea Ltd., do którego należy także producent i wydawca gier Garena – znany z tytułu “Free Fire”.
- Ubrania, elektronikę, kosmetyki, artykuły biurowe i wiele innych.
- Tyle że dziś ta rewolucja właśnie się kończy.
- Do strategii marketingowych mających przyciągnąć klientów należała m.in.
- W czerwcu podobny los spotkał oddział w Hiszpanii.
Nowy film Clinta Eastwooda na platformie Max. Jest data premiery
Miliarder i sponsor kampanii wyborczej Donalda Trumpa Howard Lutnick został wybrany na nowego szefa ministerstwa handlu USA – podaje Reuters. Weteran Wall Street, którego działalność rozciąga się od domów maklerskich po nieruchomości, był w ostatnich miesiącach jednym z największych promotorów Donalda Trumpa w świecie biznesu. Teraz będzie odpowiedzialny za wprowadzenie obiecywanych przez Trumpa ceł. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt ustawy, który zmieni zasady ustalania stawki opłaty za badania techniczne pojazdów – poinformował w Sejmie wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec. Będę przedstawiał argumenty, że pomysł wolnej Wigilii jest złym rozwiązaniem. Dla polskiej gospodarki byłby to koszt 4 mld zł, a dla budżetu państwa 2,3 mld zł – ocenił w środę minister finansów Andrzej Domański.
We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Obecnie kumulacja wynosi 520 milionów złotych. W Polsce odnotowano dwie wygrane czwartego stopnia w wysokości ponad 450 tysięcy złotych.
Potrwa on do 10 stycznia 2025 roku, a zdobywców statuetek poznamy 26 maja. – My przyznajemy nagrodę nie firmom, ale ludziom – podkreśla w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Kulig, przewodniczący kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Od stycznia 2025 roku emeryci i renciści będą mogli składać wnioski o rentę wdowią – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na warszawskiej Woli, British Pound: GBP/USD (GBP=X) Consolidates The Corrective Bounce Amid USD Pullback na Kole, ruszy realizacja inwestycji mieszkaniowej Wola Księcia Janusza.
Shopee wprowadza na swoją platformę Pyszne.pl, Spotify i Netflix. Firma rozwija ofertę gamingową
Shopee Polska wystartowało w październiku 2021 r. Piątek 13 stycznia okazał się jednak dla tej firmy faktycznie pechowy. – Nie można powiedzieć, że byliśmy do tego przygotowani, ale po październikowych zwolnieniach i zamykaniu kolejnych rynków mogliśmy się tego spodziewać – mówi nam anonimowo jeden z pracowników Shopee. Po kolei firma zaczęła wychodzić z kolejnych rynków. W czerwcu podobny los spotkał oddział w Hiszpanii.
Przychody na największym rynku Grupy, czyli w Polsce spadły w kwartale o 2,6 proc. Najlepiej w tym okresie rozwijała się Strategia Forex i opcje binarne. Włoska praca sprzedaż win bezalkoholowych CIN&CIN Free. Do strategii marketingowych mających przyciągnąć klientów należała m.in. Darmowa dostawa bez minimalnej wartości zamówienia, ale tylko w przypadku, gdy jako metodę dostawy wybrało się list polecony.
Minister finansów: ceny energii mogą być zamrożone do końca 2025 roku. Bon w drugiej połowie
Shopee to platforma zakupowa w Azji Wschodniej (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). Jednak dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce Michał Tykarski zaledwie pod koniec zeszłego miesiąca informował PAP, że firma ma ambitne plany rozwoju na naszym rynku. Tym bardziej zadziwiające są kolejne decyzje przedsiębiorstwa. Ekspert twierdzi, że choć spółka przeznaczyła duże pieniądze na konkurowanie m.in.
Także od tego dnia wstrzymane zostanie składanie zamówień na platformie. Z doniesień portalu wirtualnemedia.pl wynika, że prezes Shopee Chris Feng wysłał pracownikom wiadomość, z której wynika, że firma chce się skupić na rozwoju w Azji, Ameryce Południowej i Środkowej, bo tam ma mocniejszą pozycję. Ian Ho, szef polskiego oddziału Shopee, miał z kolei tłumaczyć, że zakończenie działalności w Polsce jest związane z dużą niepewnością co do sytuacji makrogospodarczej. O tym, że Shopee rezygnuje z działalności w Polsce, pisaliśmy dzisiaj w INNPoland. Decyzję przedsiębiorstwa poprzedziły liczne zwolnienia. Szef polskiego oddziału Ian Ho ogłosił, że zostaną przeprowadzone zwolnienia grupowe.
Listy zejdą w Poczcie na dalszy plan. Prezes ma inny pomysł
W ośmiominutowej rozmowie z pracownikami Ho przekazał, że niepewność makroekonomiczna w regionie utrudnia stworzenie długoterminowych możliwości, a priorytety na 2023 r. To “skupienie się na możliwie najbardziej dogodnych perspektywach”. “Z głębokim żalem będziemy zamykać polską działalność”. Firma dodaje, że teraz zamierza się skupić na “rynkach Azji i Ameryki Łacińskiej”. To właśnie tam firma widzi “silny długoterminowy potencjał wzrostu”.